Ředitel BBC sdělil: NÁBOŽENSTVÍ JE STÁLE DŮLEŽITĚJŠÍ

Generální ředitel BBC Mark Thompson ve své přednášce 14. října řekl, že náboženství jako téma je pro média stále důležitější. Náboženství se vrací do společnosti. Představa, že víra se v moderním světě dostává na okraj, se ukázala jako falešná. Thompson odmítl kritiku, podle níž je BBC ''proti Bohu''.

BBC se podle něho už po desetiletí snaží o denní i týdenní prezentaci náboženských témat. Právě teď se slavilo 80. výročí zavedení každodenní pobožnosti. BBC hovoří s náboženskými představiteli a denně uvádí ''zamyšlení'' a modlitbu.


Zdroj - Kathnet, 20. 10. 2008  

Nesmírně důležitá zpráva! Takové jasné vyjádření generálního ředitele BBC - jedné z nejdůležitějších agentur ve světě utváření mínění nesčetné veřejnosti - je podle mně výrazným milníkem na intelektuálních, duchovních... a vůbec veškerých stezkách evropské kultury. ''Sekulární společnost'' se nyní jeví jako neplodný návrh, který asi bude ustupovat místo náboženské víře, po které touží srdce lidských osob. Teď je čas položit otázku:

- A jaká teď bude ta víra?

Sdílet

Komentáře

Monilica To je velmi dobrá zpráva...a také zajímavá otázka... ale odpověď záleží na nás...na každém jednotlivci, který vírou žije či nežije... Víra může být pouze taková, jaká jsou naše srdce a jací jsme my...a pak je na místě otázka - Jací jsme my? a zda žijeme či nežijeme naši víru a jestli je naše víra opravdová a nesobecká?

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz