Formace pro hlineckou mládež

29. 10. 2008 9:15
Pracuji s otázkou: jak má vypadat naše práce ve farnosti?

Vidím hodně skupinek, které si říkají spolčo a společenství a jsem za to ohromně rád. Společenství může mít různý charakter a v právem smyslu tohoto slova jde o celkem závazný způsob fungováni. Opravdu si myslím, že je to dobrá cesta a bude dobré si uvědomit, co život a práce ve společenství se sebou nesou a také, co vyžadují. Rozhodně bych šel cestou skupin o charakteru společenství.

Myslím si, že není potřeby násilně vykopávat dveře dávno otevřené. Pro začátek pozivam k seznámení se s obsahy (ne nutně s formami), které se nachází na stránkách hnutí Světlo-Život.

 http://www.svetlo-zivot.cz/docs/formace.htm

 Prosím zvláště zainteresované o ůčast a pomoc v organizaci a provádění o komentáře a tvůrči příspěvky.

Sdílet

Komentáře

littleclaire ahojky, nabídka formace pana kaplana mě oslovuje, trošku jsem na to koukla a trošku jsem měla možnost to s ním probrat, myslím, že důležité je, že to celé můžem tvořit společně a dát si sami sobě další šanci k růstu, druhá věc, pro kterou hlasuju jsou i společné pohodové akce za účelem vzájemného stálého poznávání a prostě spolužití, těším se na společné spolčo, teď jsem se nemohla dostavit, pač jsem měla víkend s pečovately, obojí budu chtít podpořit svou přítomností, jak mi to studium a jiné povinnosti mého stavu dovolí. těším se na vás dnes na čtvrtletní schůzce!:)

vítrZhor Jak jste dopadli? Pro svetlo-zivot.cz se mi nepovedlo už dva roky sehnat webmastera ale to, co se tam presentuje dál žije.<br />
Když jsem četl diskusi, tak bych jen podtkl, že formace S-Z pro lidi, kteří prošli evangelizací nebo podobným seminářem obnovy víry. Bez toho to nejde. <br />
Jinak demáče oázy Nový Jeruzalém jsou na rajčeti http://novyjeruzalem.rajce.idnes.cz/

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz